PSYCHOLOGICZNE ZNACZENIE PUNKTÓW NA DŁONIACH
Na dłoniach ? zlokalizowanych jest wiele punktów i stref dzięki stymulacji, których możemy przywrócić spokój, równowagę i zdrowie.
Jednym z najbardziej znanych punktów i bardzo często stosowanych jest punkt JG 4 (hegu), który ma działanie odtruwające, antystresowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe i immunologiczne.
W akupunkturze i akupresurze stosuje się go przy m.in.: bólach głowy (twarzy, nosa, oczu, uszu, zębów), narządu oddechowego, zapaści, bezsenności, nocnych potach, zaniku miesiączki, zapaleniu migdałów i gardła, w przeziębieniach, neurastenii, bólach i niedowładzie kończyn górnych, szumy uszne, zaparcia i kolki jelitowe, choroby skóry.
Położony jest w połowie drugiej kości śródręcza od strony kciuka w najwyższym punkcie uwypuklenia, które tworzy się przy przywiedzionym kciuku do palca wskazującego.
Gerard Athias, francuski lekarz, każdemu punktowi akupunkturowemu przypisał znaczenie psychologiczne. Uważa on, że określone przeżycia, odczucia, przekonania i zachowania przekładają się na dolegliwości bólowe. Najlepszą drogą do wyzdrowienia i uzdrowienia jest poznanie tego, co leży u przyczyny choroby i dolegliwości.
Jeżeli ten punkt jest u ciebie bolesny, wrażliwy, znajduje się w nim pieprzyk lub inna zmiana skórna możesz sprawdzić, jakie znaczenie nadał mu Athias. Już samo uświadomienie sobie istoty dolegliwości pozwal wrócić do równowagi psychofizycznej. Jeżeli to nie wystarczy warto zastosować inne technik pracy z ciałem i emocjami np.: technika uwalniania, SOMA Embodiment ® , praca z ciałem wg dr Evy Reich, Masaż Dotyk Motyla, Polarity, terapia czaszkowo-krzyżowa czy chirurgia fantomowa.
Psychologiczne znaczenie punktu JG4 na dłoni to m.in.:
• Miłość z rozsądku w historii rodziny
• Nie zasługuję na to szczęście
• Jestem w źle dobranym związku, ten związek mi nie odpowiada.
• Wspomnienie trudnego porodu
• Czuję się samotny/a w gronie rodziny.