BEZPIECZNA PRZESTRZEŃ I WSPARCIE

Cześć! Cieszę się bardzo, że tutaj trafiłeś!

Zapraszam do podróży w głąb siebie ?
 • Inspiruję do zmian i zachęcam do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, zdrowie, relacje i rozwój.
 • Propaguję łagodne i delikatne podejście do siebie, świata i innych.
 • Specjalizuję się w pracy ze stresem, napięciem, emocjami i traumą poprzez ciało, dotyk i ruch.
 • Uczę jak korzystać z mądrości ciała, otworzyć serce i podążać za swoją intuicją.
 • Pomagam przepracować trudne doświadczenia życiowe (terapia traumy) oraz zaburzenia rozwoju nawet z najwcześniejszych okresów życia.
 • Uczę jak radzić sobie z różnymi emocjami i jak nimi kierować, aby one nie kierowały Tobą.
 • Wspieram firmy w budowaniu kultury pozytywnego doceniania, zaangażowania, skutecznej komunikacji.

Moja historia

Poszukując siebie, odpowiadając sobie na pytania kim jestem? co ja tutaj robię? czego chcę od życia? odkryłam, że droga do poznania siebie prowadzi przez ciało. To w nim zapisana jest historia życia, od poczęcia aż do chwili obecnej. Zaczęłam, wpierw nieświadomie a potem świadomie wybierać techniki, które łączą w sobie pracę ciało, umysł, emocje wraz z duchowością.

Uwielbiam, krótkie, proste metody, które aktywują wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji i powrotu do zdrowia i równowagi zarówno na poziomie umysłowym, emocjonalnym, fizycznym jak i energetycznym. Zbieram je od wielu lat, doświadczam i praktykuję a następnie się nimi dzielę w trakcie szkoleń, warsztatów oraz indywidualnych spotkań.

Uważam, że każdy człowiek zasługuje na szczęśliwe życie we wszelkiej obfitości a życie wcale nie musi być trudne i żmudne niezależnie od tego, czego doświadczyłam i czego doświadczam. To ode mnie zależy jak na nie patrzę – każde doświadczenie może mnie wznieść do góry albo zrzucić na dół. Wybieram wznoszenie się zamiast opadania.

lagodnie do zycia

„Żyć to nie tylko oddychać, żyć to działać, korzystać ze zmysłów, organów, wszystkich naszych części, które dają nam poczucie, że istniejemy.”
~J.J.Rousseau

Wykorzystywane metody/techniki

Somatic Experiencing® i SOMA Embodiment®

Zafascynowana delikatnymi sposobami pracy z ciałem i umysłem zaczęłam zgłębiać kolejne metody.

I tak poznałam Somatic Experiencing (SE) dr Petera Levina – skuteczną psychofizjologiczną metodą leczenia objawów traumy ⚡️ i łagodzenia chronicznego stresu.

To łagodna metoda pracy ze stresem, napięciami, emocjami i traumą zapisaną w ciele.
SE nie koncentruje się na samym przeżyciu doświadczenia o charakterze traumatyzującym, lecz przede wszystkim na przywróceniu pełnej, właściwej reakcji ciała na to doświadczenie. Rozwiązanie traumy dokonuje się zatem poprzez stopniowe uwolnienie energii przetrwania nagromadzonej w autonomicznym systemie nerwowym i dokończenie zatrzymanej reakcji stresowej na minioną sytuację, co prowadzi do uregulowania psychosomatycznych następstw traumy. Unika się tym samym retraumatyzacji (powrotu do przykrych dla pacjenta wspomnień), ogniskując uwagę przede wszystkim na obecnych „tu i teraz” subiektywnych odczuciach płynących z ciała.

 

Pracując z klientem wykorzystuje również metodę SOMA Embodiment®, która została stworzona, aby rozszerzyć podejście Somatic Experiencing® i ma na celu wspomóc praktyków pracujących z traumą.

Według podejścia SOMA-Embodiment, traumatyczne doświadczenia mogą powodować blokady, które ujawniają się w ciele na wielu poziomach, redukując tym samym zdolność organizmu do ucieleśnienia, orientacji, integracji i percepcji. Aby rozwiązać traumę najpierw trzeba pracować z systemem percepcyjnym i organizacją grawitacyjną.

Zaświadczenia:

 • Master Demo z Sonia Gomes, 2018, Instytut Terapii Psychosomatycznej (INTERP)
 • Wprowadzenie do Somatic Experiencing®, Ann Jensen, 2018, INTERP
 • Kurs SOMA Embodiment® (160h) – dr Sonia Gomes, Marcelo Muniz – 2019-2020 INTERP
 • Trauma oczami dziecka. Somatic Experiencing® w pracy z dziećmi – Maggie Kline – 2022 INTERP
 • 3 letnie szkolenie Somatic Experiencing® (288h) – Kavi Gemini, dr Sonia Gomes, 2021-2023 INTERP

Praktyk Somatic Experiencing® – certyfikat PLITP23041 – wydany przez Europejskie Stowarzyszenie Somatic Experiencing®

Od 2021 aktywnie zajmuję się szerzeniem wiedzy o metodzie poprzez tworzenie treści i współredagowanie funpagu Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing na facebooku.

 

 

EmotionAid® - pierwsza pomoc emocjonalna

Tak, jak pisałam lubię krótkie, proste i skuteczne metody więc nie mogłam obojętnie przejść obok informacji o szkoleniu z EmotionAid® (EA).

EmotionAid® to krótka trwająca 15-25 minut interwencja, która w stresujących i krytycznych momentach pomoże Ci poradzić sobie z trudnymi emocjami i reakcjami np.: przyspieszonym rytmem serca, przyspieszonym i płytkim oddechem, drżeniem ciała, zdezorientowaniem, lękiem, niepokojem, paniką, bezradnością.

Powstał w Izraelu i jest naukowo udowodnioną metodą radzenia sobie ze stresem. Jest wynikiem 13 lat doświadczeń pracy ze stresem i traumą metodą Somatic Experiencing®.

Zaświadczenia:

 • Facylitator EmotionAid® – phd Cathy Lawi, 2021, ITI International
 • Asystowanie w trakcie szkolenia w 2022 i 2023 r.
 • W trakcie cerftyfikacji na Trenera EmotionAid®

Masaż Dotyk Motyla i Łagodna Bio-Energetyka dr Evy Reich

„Odnalazłam w sobie delikatność, łagodność, spokój i siłę. W końcu zaczęłam robić to co zawsze chciałam robić, ale nigdy nie miałam odwagi. Odczuwam więcej radości i przyjemności w życiu.”

Marta Targońska

Moje życie po raz kolejny odmieniło się, gdy w 2013 roku poznałam Masaż Dotyk Motyla i Łagodną Bio-Energetykę dr Evy Reich, delikatną metodę pracy z ciałem i traumą.

„Dzięki tej metodzie lepiej poznałam siebie oraz historię swojego życia. Zaczęły wracać wspomnienia z dzieciństwa – zarówno te radosne jak i te trudne. Wraz z odpuszczeniem napięć, uwolniłam duże pokłady smutku, żalu, lęku i złości, które zapisane były w pamięci komórkowej mojego ciała. Odnalazłam w sobie delikatność, łagodność, spokój i siłę. W końcu zaczęłam robić to co zawsze chciałam robić, ale nigdy nie miałam odwagi. Odczuwam więcej radości i przyjemności w życiu.”

Zafascynowana metodą oraz zmianami jakie Łagodna Bio-Energetyka wniosła w moje życie postanowiłam zaprosić Richarda C. Overlego, asystenta dr Evy Reich, do Polski i w listopadzie 2013 roku odbył się pierwszy kurs, który zorganizowałam.

Przez kolejne 5 lat asystowałam Richardowi Overlemu w trakcie wielu programów szkoleniowych i sesji terapeutycznych w Polsce. Jestem praktykiem Łagodnej Bio-Energetyki dr Evy Reich oraz nauczycielką Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich.

Gdy poznałam i doświadczyłam Masażu Dotyk Motyla postanowiłam uczynić go dostępnym dla jak największej liczby osób, tak samo jak Eva Reich. Ta krótka i łatwa do nauczeni technika może pomóc zarówno dzieciom jak i dorosłym. Może być stosowana jako technika pierwszej pomocy w trudnej sytuacji.

Przetłumaczyłam książkę Richarda C. Overly “Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich”, która w 2014 została wydana przez Wydawnictwo Virgo. Materiał, które publikuję na temat tej metody powstały m.in bazie tłumaczenia materiałów dostarczonych przez Richarda C. Overly’ego, notatek własnych sporządzonych podczas licznych szkoleń prowadzonych przez Richarda oraz wielu wspólnych superwizji, rozmów i sesji terapeutycznych, które tłumaczyłam i w trakcie których asystowałam.

Zaświadczenia / certyfikaty:

 • Certyfikowany Nauczyciel Masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich, numer certyfikatu POLBTM1, wydany przez Instytut Łagodnej Bio-Energetyki w USA, październik 2014 r.
 • Certyfikowany Praktyk Łagodnej Bio-Energetyki dr Evy Reich, numer certyfikatu PLGBE1, wydany przez Instytut Łagodnej Bio-Energetyki w US, czerwiec 2016 r.

Kod transgeneracyjny

„Tajemnice umysłu obejmują nie tylko osobiste życiowe doświadczenia, lecz także sprawy, które nieświadomie w sobie nosimy: wspomnienia, odczucia i traumy odziedziczone po starszych pokoleniach.”

Atlas Galit

Historia życia Twoich przodków i ich doświadczenia mogą determinować powtarzające się w każdym pokoleniu choroby, tragiczne wypadki, nagłe lub przedwczesne śmierci, wybór partnera czy zawodu.

Do odkrywania emocjonalnego dziedzictwa oraz potencjału tkwiącego w systemie rodzinnym używam m.in. gry GRUNT TO KORZENIE
Gra została opracowana z uwzględnieniem najnowszych odkryć w dziedzinie neurobiologii i epigenetyki
 • Pozwala na uporządkowanie danych oraz faktów rodzinnych i osobistych.
 • Umożliwia głęboki i uzdrawiający wgląd w system rodzinny prowadzący do uwolnienia i zmiany naszych wzorców.
 • Pozwala na odkrycie uwikłań, tajemnic i nieuświadomionych i nieprzeżytych emocji które niesione są z pokolenia na pokolenia.
 • Pomaga wyjaśnić i zrozumieć przyczyny naszych niepowodzeń, konfliktów i lęków oraz wyborów.
 • Wzmacnia zasoby i pomaga rozwijać potencjał.

Szkolenie / zaświadczenia / certyfikaty:

 • Grunt to korzenie – Gra Generation Code dla celów diagnostycznych i terapii rodzinnej, 2022 Aldona Karużys Psychoterapia
 • Grunt to korzenie – Gra Generation Code warsztat doszkalający, 2023 Aldona Karużys Psychoterapia

Teoria Poliwagalna

W 2020 r ukończyłam szkolenie Teoria Poliwagalna, oksytocyna i neurobiologia miłości prowadzone przez dr Stephena Porgesa i dr Sue Carter.

Teoria Poliwagalna to łącząca ciało i mózg nauka o więzi, zaufaniu i bezpieczeństwie, dająca lepsze zrozumienie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Psychobiologia

W swojej pracy wykorzystuję elementy Psychobiologii, która zakłada, że u źródeł różnego rodzaju dolegliwości, chorób i objawów leżą nieuświadomione, stłumione emocje a sama choroba jest procesem przystosowania się naszego ciała do nierozwiązanych problemów.

Uczyłam się jej od lek. med. Doroty Jarymowicz i dr Marzanny Radziszewskiej-Konopko

Analiza Transakcyjna i Procces Communication Model®

Zafascynowana koncepcją Erica Berna ukończyłam Akademię Analizy Transakcyjnej (AT) i dalej kształcę się w tym temacie.

AT to koncepcja psychologiczna pomagająca pomóc zrozumieć myśli, motywacje i uczucia kierujące konkretnymi zachowaniami ludzi. Wykorzystuje się ją w w psychoterapii, biznesie, edukacji i doradztwie.

Gdy usłyszałam o Process Communication Model (PCM)® poczułam, że potrzebuję poznać go lepiej i tak ukończyłam 3 stopniowe szkolenie i zdałam egzamin certyfikujący.


PCM
® to efektywne narzędzie, wywodzące się z AT, wspierające lepsze rozumienie siebie i innych. Opracowane zostało przez Taibiego Kahlera przy współpracy z NASA i na podstawie niego rekrutowano i szkolono astronautów.  Aktualnie PCM® wykorzystywany jest do rozwoju osobistego oraz w biznesie w obszarze komunikacji, zarządzania i motywowania.

Zaświadczenia:

 • Akademia Analizy Transakcyjnej – 2016, Grupa Spotkanie,
 • Certyfikowane szkolenie 101 z Analizy Transakcyjnej – 2015, Sandor Antal
 • I Konferencja Analizy Transakcyjnej – PTAT, Poznań
 • Leczenie zaburzeń psychotycznych z wykorzystaniem neoreichiańskiej AT – warsztat prowadziła Dominique Dye (TSTA-P), Poznań
 • Przywództwo w klasie – Julie Hay (TSTA-O,E,P), Poznań
 • Układ skryptu – od analizy do zastosowania  – Anna Pezacka-Gumna, 2017, Grupa Spotkanie
 • Webinary: nakazy, wyjścia awaryjne, redecyzja, gry psychologiczne – Tony White, 2017
 • Kurs Analizy Transakcyjnej 202 – Pragnienie bliskości. Symbioza i indywidualizacja w parze – Aleksandra Piotrowska, 2018, a2z Counselling Consultancy
 • Gry psychologiczne w zespołach i organizacjach – Joanna Gosk, 2020,Grupa Spotkanie
 • Gry Władzy w zespołach i organizacjach – Justyna Byczkowska, 2020, Grupa Spotkanie
 • Kroki do sukcesu – od nierozpoznania do działania – dr Marta Drażyńska, 2020,Grupa Spotkanie
 • Szkolenie online „Zakazy – przeznaczenie czy wybór?”, John McNeel, 2023, Grupa Spotkanie
 • The Process Communication Model® PCM1, PCM2, PCM Coach, 2019, Agnieszka Woś-Szymanowska, Redecyzja i Mickael Dufourneaud, Kahler Communication Europe

Refleksologia / Refleksoterapia / Medycyna Chińska

Moja przygoda ze świadomą pracą z umysłem, ciałem i emocjami rozpoczęła się, gdy urodził się mój syn. Gdy pojawia się dziecko życie zmienia się, zaczynasz przewartościowywać wiele rzeczy. Miałam depresję poporodową, byłam przerażona, nie umiałam poradzić sobie z emocjami i rolą matki a relacja z mężem nie układała się najlepiej. Zaczęłam poszukiwać metod, które pomogłyby mi odzyskać spokój, dobre samopoczucie i zdrowie. Chciałam również pomóc moim bliskim.

Zawsze fascynowało mnie ziołolecznictwo i medycyna chińska, więc w pierwszej kolejności uwagę skierowałam na te dziedziny. Następnie zapoznałam się z refleksologią stóp, dłoni, głowy i twarzy i tak zostałam dyplomowanym refleksologiem / refleksoterapeutą.

Klienci, którzy do mnie przychodzili mówili nie tylko o dolegliwościach zdrowotnych na poziomie fizycznym, ale też o swoich emocjach, trudnościach w relacjach i potrzebie bliskości. Poszukując swojej własnej drogi rozwoju oraz metod, którymi mogłabym lepiej pomóc sobie, bliskim i klientom zgłębiłam wiele metod i technik.

Ukończone szkolenia:

 • Kurs refleksologii I°, II°, III° zakończony dyplomem Certyfikowanego Refleksologa/ Refleksoterapeuty – IARAMT Poland
 • Kurs refleksologii głowy i twarzy –  IARAMT Poland
 • “Refleksologia – sposób na niepłodność” prowadzone przez założycielkę IARAMT Inge Dougans
 • “Wpływ faz księżyca na ludzki organizm” – Inge Dougans, IARAMT Poland
 • Dietetyka wg. Tradycyjnej Medycynie Chińskiej – Agnieszka Krzemińska, Centrum Sztuk Zdrowotnych
 • „ZDROWIE KOBIETY. Jak pielęgnować witalność i dobre samopoczucie we wszystkich okresach życia” – Agnieszka Krzemińska, TOMO
 • „Żywienie dzieci.Od malucha do nastolatka” – Agnieszka Krzemińska, TOMO
 • „Seksualność w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Teoria i jej zastosowanie praktyczne” – porf. dr Sun Peilin, Centrum Sztuk Zdrowotnych
Refleksologia Refleksoterapia

Psychologia pozytywna

Moje zainteresowania i poszukiwania zaprowadziły mnie na studia podyplomowe z Psychologii Pozytywnej. Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS.

Firmy i organizacje

Oprócz indywidualnej pracy z klientami wspieram firmy i organizacje w budowaniu kultury zaufania, pozytywnego doceniania i podnoszeniu satysfakcji pracowników.  Pomagam w rozwiązywaniu konfliktów i nawiązywaniu porozumienia oraz w budowaniu zgranych, efektywnych zespołów. Zobacz mój profil na LinkedIn

Pokaż mi więcej

Prywatnie

Jestem wdową. Mam wspaniałego syna, który jest moim największym nauczycielem.

Mam również partnera, który mnie wspiera i z którym świetnie się bawię – wspólnie uczymy się czerpać radość z życia.

Lubię czytać, tańczyć, bawić się z dziećmi a każdy wolny czas spędzam na łonie natury.
Uważam, że życie to medytacja, która uczy nas bycia uważnym i obecnym, tu i teraz w każdym momencie i każdej chwili.

Uwielbiam też rysować a rysunki zamieszczone na tej stronie są mojego autorstwa.