Karty MOC INSPIRACJI i TRANSFORMACJI

Inspirują, pobudzają do refleksji, poszerzają świadomość, transformują postrzeganie i otwierają na nowe możliwości.

karty moc inspiracji

44 pozytywnych inspiracji zawartych w obrazie i słowie, które

 • pomogą nawiązać kontakt ze sobą i swoimi potrzebami, wartościami
 • ułatwią samopoznanie i zrozumienie własnych myśli, emocji, odczuć i zachowań
 • pomogą dotrzeć do blokad i zasobów
 • poszerzą perspektywę
 • podniosą nastrój
 • uwolnią kreatywność i radość
 • wspierają proces terapeutyczny i rozwój

Możesz mieć je zawsze przy sobie – zmieszczą się do torebki!

SŁOWA związane są z myśleniem i logiką a OBRAZY z emocjami i intuicją.
Zarówno słowa, jak i obrazy pomagają wynieść na powierzchnie to co nieuświadomione.

Karolina Zienkiewicz, protetyk słuchu, psychotraumatolog

Karty intuicyjne… Czyli idea, która wynika z czucia. Czucia Siebie. Karty mają niezwykłą właściwość- są zawsze wspierające. Pozwalają dostrzec obszar w którym jest przestrzeń na wdzięczność, zaciekawienie, pogłębienie wglądu, poszukiwanie zasobów. Doświadczanie jak łatwo zobaczyć nowy kontekst służący Sobie. Jak wszystko jest ważne i w służbie dla nas. Karty Marty, to piękny prezent dla Siebie…

Gabriela Borowczyk, trenerem, facylitator graficznym i strategiczny

Wydają się proste na pierwszy rzut oka, ale to niesamowite jak otwierają serce. Może właśnie to ta prostota jest kluczem. Subtelne, przepiękne rysunki (Marta, chylę czoła), wręcz medytacyjne. Wprowadziły mnie w refleksję i biorę tę chwilę. Była mi potrzebna.

Agnieszka Czapczyńska, psychoterapeutka

Korzystam z nich w pracy gabinetowej i odkrywam kolejne sposoby korzystania z nich w pracy psychologicznej. Są intuicyjne, otwierają nieoczekiwane obszary skojarzeń, wnoszą lekkość, ułatwiają prace z trudnymi tematami. Dają lekkość zabawy i ułatwiają połączenie z kreatywnością. Polecam karty Moc Inspiracji do pracy m.in. z zasobami. Lubię je mieć przy sobie w trakcie sesji.

Beata Szkudlarek, psychoterapeutka

Piękna symbolika, kolorystyka i głęboki przekaz. Czasem nieoczywisty. Zatrzymują, zapraszają do myślenia, czucia, kreatywności i otwierają nowe przestrzenie do rozwoju. Poruszająca jest praca z nimi. Każda osoba reaguje inaczej i w innym kierunku idzie praca z nimi. Bardzo ciekawe doświadczenie, kreatywne i często zaskakujące dla klienta.

Anna Kaszyc, Ścieżki Mocy

Nie mam ochoty w ogóle ich odkładać. Mam ochotę im się cały czas przyglądać. Wpatruje się w rysunki, które są bardzo symboliczne i poruszające.  Mają kojące kolory.  Mam ochotę BYĆ z tymi kartami.

Połączenie słów i rysunków nie jest oczywiste. Zapraszają do myślenia, refleksji i czucia.

Zastosowanie

 • psychoterapia i psychoedukacja
 • terapie somatyczne
 • rozwój osobisty
 • coaching
 • sesje 1:1 i warsztaty
 • integracja, budowanie zespołu
 • transformacja
 • medytacja

Dla kogo

 • pedagodzy, psycholodzy, psychoterapeuci
 • coachowie, trenerzy, szkoleniowcy
 • edukatorzy, nauczyciele i wychowawcy
 • doradcy zawodowi
 • terapeuci somatyczni
 • osoby zainteresowane samorozwojem
 • osoby szukające inspiracji do pracy z klientem
 • gabinety terapeutyczne

Dlaczego używam kart w pracy terapeutycznej?

Uważam, że obraz/rysunek to klucz do naszej podświadomości pozwalający dotrzeć do tego co jest nieuświadomione i ukryte.

Każdy z nas ukrył w swoim wnętrzu zarówno te przyjemne jak i bolesne doświadczenia po które często obawia się sięgnąć. Praca z kartami umożliwia „obejście” tego lęku.

Słowo i obraz będą wywoływać skojarzenia, fizyczne oraz emocjonalne reakcje, które w trakcie dalszej pracy możemy odkodowywać, przepracowywać i nadawać im znaczenie.

Słowo i obraz są inaczej przetwarzane w naszym mózgu. Rysunek dociera do naszej intuicji, emocji i odczuć oraz pomaga ominąć racjonalną części naszego umysłu. Nie mam nic przeciwko tej kognitywnej części, ale zdarza się, że chcąc nas chronić blokuje proces uwalniania naszych ograniczeń i wzorców zachowań.

Przyglądanie się danemu rysunkowi, obserwowanie co się z nami wtedy dzieje (emocje, myśli, odczucia) a następnie odkodowanie tych reakcji powoduje zmiany na poziomie neuronalnym co sprzyja zmianom wzorców reagowania i nawyków.

Z kartami pracuję somatycznie. Co to oznacza? Nie tylko biorę pod uwagę myśli, wspomnienia, skojarzenia i emocje, ale również zapraszam klienta do eksploracji somatycznej, czyli tego jak jego ciało dobiera dany obraz, symbol czy słowo. Dzięki temu docieramy do doświadczeń zapisanych w ciele, które możemy przepracować. A korzystając z obrazu i symboli jest to łatwiejsze do wykonywania, bo pozwala zachować dystans i obniża lęk związany z odkryciem tego co tak głęboko ukryliśmy (świadomie i nieświadomie).

Często czujemy więcej niż zdajemy sobie z tego sprawę. Kształty, kolory pomagają docierać do nieuświadamianych i niewyrażonych emocji, myśli czy przekonań.

Karty MOC INSPIRACJI i TRANSFORMACJI to narzędzie ułatwiające samopoznanie i poszerzające perspektywę. Pomaga odkryć w sobie radość i kreatywność.

Jak pracować z kartami?

Poniżej znajdziesz przykładowe sposoby pracy, ale bądź kreatywna i poszukaj swoich!

Do kart dołączona jest też instrukcja obsługi.

Karta dnia

Potasuj karty, wybierz kartę i połóż ją przed sobą. Uważnie się jej przyjrzyj.
Ta karta będzie Cię dzisiaj prowadzić.
Jest inspiracją do działań tego dnia.

karty moc inspiracji glebia

Zadaj pytanie

Zadaj dowolne pytanie i wybierz kartę. Po wybraniu karty uważnie się jej przyjrzyj  i zauważ jakie myśli, emocje i doznania w ciele wywołuje dany rysunek/słowo. Możesz wybrać jedną kartę, 3 karty  lub tyle ile potrzebujesz.

karty moc inspiracji

Historia powstania

Karty MOC INSPIRACJI i TRANSFORMACJI stworzyłam z potrzeby jeszcze skuteczniejszego niesienia pomocy moim klientom w pokonywaniu trudności, wyjściu z traumy i osiąganiu szczęśliwego i pełnego życia.

Rysuję już od wielu lat a w zasadzie od 17, kiedy to mój syn po raz pierwszy wziął kredkę do ręki. Szukałam swojego stylu, malowałam plakatówkami, farbami akrylowymi i kredkami.  Potem odkryłam cienkopisy i polubiłam czarną cienką kreskę z dodatkiem kontrastowego koloru. Następnie przyszło rysowanie na tablecie i wszystko popłynęło. Mam jeszcze cały segregator rysunków do przerysowania.

Gdy pokazywałam swoje rysunki ludzie mówili, że są świetne, symboliczne, poruszające oraz otwierające i że powinnam się nimi dzielić i puścić dalej w świat.

Wybrałam 44 rysunków, intuicyjnie dodałam do nich słowo i tak powstały Karty MOC INSPIRACJI i TRANSFORMACJI. A połączenie słowa z obrazem nie jest czasem oczywiste stąd mogą wzbudzać różne reakcje stąd można się dowiedzieć czegoś więcej o sobie.

Zainspirowałaś mnie, kupuję!

Wysokiej jakości karty w formacie 9×13 zabezpieczone przed zabrudzeniem folią matową i zapakowane w welurowy woreczek.

Karty w dużym formacie i w ramce

Jeżeli spodobała Ci się jakaś karta lub obraz napisz do mnie.
Będziesz mógł zamówić ją w formie obrazu, który możesz włożyć do ramki.

moc transformacji obecność ramka
moc transformacji wzrost ramka