reflkesologia twarzy i stóp

Warsztat Refleksologia Twarzy i Stóp

8 lipca, Grabina Radziwiłłowska

poza zgiełkiem miasta, w magicznym miejscu, w otulinie Puszczy Bolimowskiej
dojazd autem lub pociągiem – odbierzemy z dworca

Celem warsztatu jest zapoznanie się z refleksologią oraz zaprezentowanie krótkich i praktycznych technik pracy na stopach i twarzy.

Refleksologia to holistyczna, traktująca człowieka, jako jedność duszy, ciała umysłu i emocji, skuteczna i bezpieczna metoda terapii znana już w starożytnych Chinach oraz Egipcie. Polega ona na przywróceniu równowagi organizmu poprzez stymulację określonych punktów (refleksów) znajdujących się na stopach, twarzy, uszach, głowie czy dłoniach, które mają połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

refleksologia
Refleksologia Twarzy

Refleksologia stóp

“Poprzez stopy można naprawdę korzystnie oddziaływać na całe ciało.” Dr Stone, osteopata, neurolog, twórca Terapii Polarity

Stopy są skarbnicą wiedzy o nas samych, naszych relacjach z innymi, emocjach. Dzięki refleksologicznemu masażowi stóp możesz wrócić do zdrowia i dobrej kondycji psychicznej, aby z radością podskakiwać i z lekkością dziecka iść przez życie. Poprzez masaż stóp możemy pobudzić, odblokować i zharmonizować cały organizm, aby utrzymać zdrowie i zapobiec chorobom. W wyniku refleksoterapii organizm odpręża się, napięcia rozluźniają się, co wpływa na przyspieszenie powrotu do zdrowia i równowagi. W trakcie zabiegu wyzwalają się wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji, przywrócony zostaje wewnętrzny spokój i przepływ sił witalnych.

Refleksologia twarzy

To niezwykle przyjemna i skuteczna terapia o właściwościach leczniczych i odmładzających, która prowadzi do wyciszenia wewnętrznego, głębokiego relaksu i odprężenia całego ciała. Wpływa ona korzystnie na skórę twarzy, która po zabiegu jest odmłodzona (wygładzona i lepiej odżywiona) oraz jest pomocna we wszelkich zaburzeniach na tle emocjonalnym i psychicznym z uwagi na działanie, które powoduje wyciszenie emocji, złagodzeniu napięć i stresów, a także przyspieszenie regeneracji zmęczonego organizmu. Ponadto likwiduje objawy stresu i przemęczenia oraz przywraca wewnętrzny spokój i siły witalne.

Dzięki prostemu kilkuminutowemu masażowi refleksologicznemu z twojej twarzy zniknie napięcie, zminimalizują się zmarszczki, a twoja skóra odzyska blask!

Refleksoterapia

 • relaksuje, wycisza, skutecznie zapobiega i obniża stres oraz napięcia
 • reguluje problemy przemiany materii – niestrawność, zgaga, wzdęcia, nadwrażliwe jelita
 • łagodzi bóle kręgosłupa, stawów, pleców
 • przynosi ulgę przy migrenach i bólach głowy, bólach zatok
 • poprawia jakość snu – sen staje się głębszy, spokojniejszy i dłuższy
 • łagodzi bóle menstruacyjne i PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego)
 • łagodzi objawy menopauzy
 • wyrównuje poziom hormonów, cukru
 • wycisza i usprawnia pracę systemu nerwowego
 • reguluje krążenie i pozwala lepiej oddychać
 • przynosi ulgę obolałym, spuchniętym stopom
 • rozbija krystaliczne złogi wapnia i usuwa toksyny
 • przywraca równowagę energetyczną organizmu
 • przy chorobach nieuleczalnych stosowana jako terapia poprawiająca komfort życia

W trakcie warsztatu

 • Poznasz techniki aktywujące wrodzone zdolności organizmu do samoregulacji, powrotu do równowagi i zdrowia.
 • Zapoznasz się z naukowymi podstawami refleksologii.
 • Pokażę Ci jak w łatwy sposób lokalizować dane receptory na stopach i twarzy.
 • Poznasz wybrane techniki pracy na stopach i twarzy.
 • Nauczysz się stymulacji punktów neuronaczyniowych na twarzy, dzięki którym przywrócisz jej naturalne piękno.
 • Wykonasz procedurę, która pomoże obniżyć napięcia i poziom stresu, wzmocnić organizm oraz zmniejszyć ból.
 • Wykonasz prostą Brazylijską Technikę Palców, która wycisza, uspakaja, ułatwia zasypianie i ma właściwości przeciwbólowe.
 • Otrzymasz cenne wskazówki jak od razu zacząć praktykę masażu
 • Poznasz kilka technik automasażu i prostych ćwiczeń wspierających i przyspieszających uczenie się oraz regenerujących i podnoszących energię, które będzie można stosować w pracy, w domu i na wakacjach.

Dla kogo jest ten warsztat

masażystów, fizjoterapeutów, psychologów, terapeutów, kosmetyczki, podologów, manikiurzystki, fryzjerów, stomatologów oraz wszystkie te osoby, które są zainteresowane poprawieniem, jakości życia i doskonaleniem swoich umiejętności

W cenie warsztatu zapewniamy

 • materiały szkoleniowe w formie skryptu dydaktycznego
 • zaświadczenie potwierdzającą ukończenie warsztatu
 • wegetariańska zupa

Wyznaję zasadę „LEARN BY DOING” dlatego największy nacisk w procesie przekazywania wiedzy kładę na zajęcia praktyczne i doświadczanie.

“Lubię krótkie i proste metody powrotu do zdrowia i równowagi.”
– Marta Targońska

Marta Targońska

Refleksolog / Dyplomowany Refleksoterapeuta

Moją misją jest inspirowanie ludzi do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie i szczęście oraz propagowanie delikatnego podejścia do siebie, innych i świata. Od lat pomagam klientom poznać i zrozumieć siebie oraz innych, odnaleźć sens w życiu, wrócić do równowagi psychofizycznej, przywrócić zdrowie i poprawić jakość swoich relacji. Posiadam ponad 12-letnie doświadczenie w pracy ze stresem, emocjami i traumą poprzez ciało, dotyk i ruch. Prowadzę szkolenia, warsztaty, spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość.
W swojej pracy łączę podejścia dr Petera Levine’a (Somatic Experiencing), dr Sonii Gomes (SOMA Embodiment),  dr Evy Reich (Łagodna Bio-Energetyka), Analizy Transakcyjnej, Pyschobiologii i medycyny chińskiej. Jestem facylitatorem EmotionAid – pierwszej pomocy emocjonalnej z stresie i kryzysie.
O mnie
Jak pracuję?

Informacje i zapisy

Termin: 15 lipca, g.10:00-17:00

Inwestycja: 450zł, w cenie warsztatu zupa wegetariańska

Liczba miejsc ograniczona! Mała grupa 6-12 osób.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Po zakończonym kursie otrzymasz zaświadczenie udziału.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Miejsce: Grabina Radziwiłłowska (okolice Skierniewic)

Stary drewniany dom w otulinie Puszczy Bolimowskiej, sielskie klimaty, drewniana stodoła, hamaki w lesie, natura. Jak pogoda będzie sprzyjać wykorzystamy taras, ogród i las, a jak nie to będziemy pracować w domu przy ogniu w kominku lub w starej klimatycznej stodole.

Dojazd: samochodem lub pociągiem do Radziwiłłowa a potem można dojść na piechotę 3km lub o ustalonej godzinie odbierzemy Was z dworca.
Zapisuję się