kurs masaż Dotyk Motyla

Delikatny dotyk w domu, terapii i masażu

Kurs Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich

10 lutego 2024, Wrocław

Każdy człowiek potrzebuje dotyku. Ta potrzeba jak tak naturalna jak oddychanie i jedzenie. Różnimy się od siebie sposobem reakcji i wrażliwością na dotyk. Niezależnie od tego czy łakniemy dotyku czy od niego stronimy to, aby przeżyć potrzebujemy stymulacji fizycznej.

W obecnych czasach, świecie pełnym przemocy i pośpiechu za mało doświadczamy delikatnego kontaktu zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym.

Potrzebujemy delikatnej regulacji, łagodnego podejścia i uważnego dotyku.

Dr Eva Reich w latach 50. XX w. opracowała prostą i bezpieczną technikę delikatnego masażu, którą nazwała „Dotyk Motyla”.

Masaż Dotyk Motyla to skuteczna technika, która już od ponad 65 lat pomaga dzieciom i dorosłym, zdrowym i chorym obniżać napięcia i poziom stresu oraz poczuć się … dobrze – 6-letni Staś mówi, że czuje się po masażu mięciutko.

Masaż wykonasz w 15 minut a stosując go regularnie w znaczący sposób możesz wpłynąć na poprawę zdrowia i samopoczucia swoich klientów i bliskich.

Ta krótka technika dzięki delikatnemu dotykowi reguluje i uruchamia przepływ naszych sił witalnych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia psychofizycznego. Przywraca poczucie bycia ożywionym.

Korzystać z niego mogą osoby w każdym wieku – jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, noworodków, dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów.

Można go stosować w gabinetach lekarskich i terapeutycznych, szpitalach, szkołach, biurze, w domach oraz we wszystkich innych okolicznościach, kiedy trzeba szybko i skutecznie udzielić wsparcia.

Można go wykonywać w chorobie nowotworowej, opiece paliatywnej. Pomaga również osobom umierającym.

Obejrzyj film

Kliknij w zdjęcie poniżej 🙂
Delikatny Dotyk

Dzień kursu był dla mnie bardzo trudny ponieważ migrena dosłownie zwalała mnie z nóg. Dlatego zgłosiłam się abyś na mnie pokazała masaż licząc, że może to pomoże. No i to spięcie karku. Powiem tak od razu nie czułam się lepiej. Najpierw puścił kark a potem głowa. Wracałam do domu bez bólu, który zazwyczaj trzymał 3 dni.
Masaż zrobiłam mojemu mężowi, czuł się zrelaksowany. Ćwiczę też na mojej 18 mc córce łatwe to nie jest bo szybko się nudzi, ale widać że jest to fajne dla niej.

– Justyna

Wyszłam z kursu zmotywowana, zainspirowana i z doświadczeniem spotkania niezwykłych, ciepłych, otwartych osób. Cudowna atmosfera, jasny przekaz, rzetelna część praktyczna z wyjątkową wartością dodaną – doświadczeniem masażu na własnym ciele. Polecam!

– Magda

Dotyk Motyla wniósł i do mojego życia zawodowego i prywatnego wiele ulgi. Nie wyobrażam sobie życia bez tego kojącego dotyku!

– Martyna Różalska

Szkolenie było bardzo praktyczne, ale tez z szeroką podbudową teoretyczną. W późniejszej mojej praktyce prywatnej i zawodowej masaż ten przynosił wiele korzyści emocjonalnych mojej rodzinie i klientom.

– Arkadiusz Janczyło

Działanie masażu

DOROŚLI

 • Równoważy i przywraca przepływ sił witalnych, emocji i odczuć w ciele.
 • Obniża poziom stresów i napięć, rozluźnia.
 • Uśmierza ból.
 • Wspiera proces zdrowienia i rekonwalescencji po wypadku i chorobie,
 • Poprawia samopoczucie w trakcie pobytu w szpitalu, hospicjum.
 • Wspiera proces uzdrawiania trudnych doświadczenia życiowych i traum nawet z najwcześniejszych okresów życia.
 • Może być stosowany jako pierwsza pomoc emocjonalna zaraz po trudnym dla dziecka doświadczeniu.
 • Wspiera budowanie relacji między partnerami, małżonkami, rodzicami, dziećmi oraz przyjaciółmi.
 • Mogą z niego korzystać osoby, które doświadczyły przemocy i boją się dotyku.

DZIECI i KOBIETY W CIĄŻY

 • Wspiera budowanie więzi między rodzicami a dziećmi.
 • Pomaga adoptowanym dzieciom i rodzicom zastępczym w budowaniu relacji.
 • Rozluźnia, koi dolegliwości bólowe, ułatwia zasypianie.
 • Przynosi ulgę przy ząbkowaniu, kolkach niemowlęcych.
 • Wspiera dzieci z nadaktywnością (ADHD, ADD), z nadmiernym/obniżonym napięciem mięśniowym, nadwrażliwością dotykową jak również autystów.
 • Wspiera przystosowanie się do pierwszych dni w żłobku, przedszkolu i szkole.
 • Wspiera pracę z trudnymi doświadczeniami z wczesnych okresów życia np.: z życia płodowego, trudnego porodu np.: szok porodowy, przedwczesne narodziny, cesarskie cięcie; pobyt w inkubatorze/szpitalu, po wszelkich operacjach, zabiegach i procedurach medycznych.
 • Może być stosowany jako pierwsza pomoc emocjonalna zaraz po trudnym dla dziecka doświadczeniu np.: wypadku, upadku, kłótni z innym dzieckiem, rozstaniu z rodzicami w pierwszych dniach żłobka czy przedszkola, gdy mama wraca do pracy itp.
 • Pomocny dla kobiet w ciąży i w trakcie rodzenia (koi i rozluźnia) oraz po porodzie (regeneracja i szybszy powrót do równowagi).
 • Pomaga nastolatkom ich rodzicom łagodnie przejść przez okres dojrzewania.

ZWIERZĘTA

 • Można go również wykonywać zwierzętom.

Stosowany jest m.in. w przypadku: przewlekłych chorób, nerwic i nadpobudliwości (ADHD), nadmiernego napięcia mięśniowego,  nadwrażliwości dotykowej (szczególnie zalecany u autystów),  zmęczenia, depresji, bólach, chorobie nowotworowej i w okresie rekonwalescencji jak i również u osób zdrowych chcących utrzymywać swoje zdrowie.

Cud Motyla opowiedzianego Twoimi słowami, zaiskrzył mi gdzieś w sercu. Mimo mgły, krótkiego snu i biegu, który towarzyszy mi od lat, obudziłam się z takim poczuciem – jak fajnie, że jest kolejny dzień. 

– Agnieszka

Program kursu

 • Rola delikatnego dotyku.
 • Przyczyny nadwrażliwość na dotyk i lęku przed dotykaniem.
 • Przepływ energii życiowej (sił witalnych), emocji i odczuć sensorycznych w ciele.
 • Zależności między trudnymi doświadczeniami, mechanizmami obronnymi (zbroja) a przepływem energii życiowej.
 • Praca układu nerwowego i systemu energetycznego w momencie trudnego doświadczenia.
 • Pamięć ciała i trudne doświadczenia życiowe z okresu przedwerbalnego i werbalnego.
 • Samoregulacja.
 • Historia rozwoju i zastosowanie masażu Dotyk Motyla dr Evy Reich.
 • Zasady wykonywania masażu Dotyk Motyla w pracy z kobietami w ciąży, porodzie i w połogu, z dorosłymi i dziećmi w różnym wieku i na różnym poziomie rozwoju psychofizycznego.
 • Prezentacja masażu, omówienie sekwencji i ćwiczenia praktyczne w parach.

Adresaci kursu

rehabilitanci, fizjoterapeuci, masażyści, terapeuci, psycholodzy, psychiatrzy, osoby duchowne, pielęgniarki, położne, doule, lekarze, którzy chcą poszerzyć swój warsztat; rodzice i opiekunowie, pedagodzy, nauczyciele i wychowawcy pragnący na co dzień pomagać swoim podopiecznym; wszyscy zainteresowani poprawieniem jakości życia i utrzymaniem go w zdrowiu i harmonii.

Wyznaję zasadę „LEARN BY DOING” dlatego największy nacisk w procesie przekazywania wiedzy kładę na zajęcia praktyczne i doświadczanie.

“Masaż Dotyk Motyla to nie tylko technika TO SPOSÓB PODEJŚCIA DO SIEBIE, DO INNYCH I DO ŚWIATA.”
– Marta Targońska

Marta Targońska

Nauczyciel Masażu Dotyk Motyla / Praktyk Łagodnej Bio-Energetyki

Moją misją jest inspirowanie ludzi do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie i szczęście oraz propagowanie delikatnego podejścia do siebie, innych i świata. Od lat pomagam klientom poznać i zrozumieć siebie oraz innych, odnaleźć sens w życiu, wrócić do równowagi psychofizycznej, przywrócić zdrowie i poprawić jakość swoich relacji. Posiadam ponad 12-letnie doświadczenie w pracy ze stresem, emocjami i traumą poprzez ciało, dotyk i ruch. Prowadzę szkolenia, warsztaty, spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość.
W swojej pracy łączę podejścia dr Petera Levine’a (Somatic Experiencing), dr Sonii Gomes (SOMA Embodiment),  dr Evy Reich (Łagodna Bio-Energetyka), Analizy Transakcyjnej, Pyschobiologii i medycyny chińskiej. Jestem facylitatorem EmotionAid – pierwszej pomocy emocjonalnej z stresie i kryzysie.
Masaż poznałam w 2013 r i postanowiłam uczynić go dostępnym dla jak największej liczby osób, tak samo jak Eva Reich.

Moja historia z metodą Evy Reich
O mnie
Jak pracuję?

Informacje i zapisy

Termin: 10 lutego 2024, g.10:00-17:00

Inwestycja: 490zł

Miejsce: Wrocław ul. Opolska 11-19 lok. 3 (parter)

Ważne informacje

Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie kursu.

Jeżeli chcesz powtórzyć kurs napisz w sprawie niższej opłaty.
Jeżeli chcesz rozłożyć płatność na części napisz do mnie maila.

Po zakończonym kursie otrzymasz zaświadczenie udziału.

Informacje logistyczne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Zapisuję się Pokaż mi