#PrawdziweHistorie 1

Odbieram telefon K: Marta to działa? M: Co działa? K: Kroki EmotionAid, które mi ostatnio pokazałaś.

Zadzwonił do mnie klient z pretensjami. Zdenerwowałem się. Aby nie eskalować problemu i zebrać myśli powiedziałem mu, że nie mogę teraz rozmawiać i za chwilę oddzwonię.

Byłem w biurze. Postawiłem stopy na ziemi. Objąłem się i zamiast opukiwania, bo by to głupio wyglądało i musiałbym się tłumaczyć zacząłem uciskać ramiona. Rozejrzałem się dookoła i zacząłem liczyć czerwone katalogi. Nie wiedziałem, że mam ich ponad 20 :).

Uspokoiłem się. Zebrałem myśli. I dopiero wtedy do niego oddzwoniłem. Sprawę załatwiliśmy szybko i sprawnie.

Zrobiłem pierwsze 3 kroki i zadziałało. I tak jak mówiłaś mogę to robić tak, żeby nikt nie widział :).

? Sytuacji stresujących w ciągu dnia nam nie brakuje np.: klient z pretensjami, zwolnienie pracownika, choroba współpracownika, wypadek na budowie, utrata pracy, zawalenie ważnego terminu, nie wyrobienie planów, trudna rozmowa z trudnym klientem, opóźnienia w projekcie itp. itd.

W takich sytuacjach warto mieć sposoby, aby zatrzymać gonitwę myśli, przywrócić spokój i jasność myślenia, podnieś poziom energii, odnaleźć motywację do działania, poprawić koncentrację i samopoczucie. EmotionAid w tym pomaga.

#PrawdziweHistorie 2

Klientka zaczęła z wysokim poziomem stresu, napięcia i pobudzenia. W skali 1 do 10 było to 9. Po 20 minutach i wykonaniu 5 kroków EmotionAid poziom napięcia spadł niemalże do 0 a efekt porównała do 1h masażu.

#PrawdziweHistorie 3

Jak tam u Was wizyty z dziećmi u dentysty ??

Dla mnie i mojego syna było i nadal jest nie lada wyzwanie. Nie ważne ile bym tłumaczyła, wyjaśniała za każdym razem powtarzał się ten sam schemat – płacz oraz histeria, czasami do tego stopnia, że wracaliśmy do domu z kwitkiem. Dużo było napięć, stresu i nerwów po obu stronach. Bywałam wykończona, zirytowana, sfrustrowana, zła, smutna i przytłoczona. Tak samo mój syn. Gdy podrósł i już sam siadał na fotelu stosowałam Dotyk Motyla ? lub refleksologiczny masaż stóp ? w trakcie zabiegu (tak, tak – nasza dentystka pozawala na takie rzeczy :))

Moja klientka znalazła na to inny sposób – wykorzystała krótką technikę 5 kroków EmotionAid, które jej pokazałam na ostatnim spotkaniu.

„Moja 8-letnia córka bardzo boi się wizyty u dentysty, co powoduje, że i ja się denerwuję. Kilka dni temu poznałam #EmotionAid i postanowiłam zrobić te krótkie 5 kroków wraz córką. Obie uspokoiłyśmy się a ja mogłam z dystansem i spokojem podejść do tej wizyty.”

Mój syn już nie reaguje tak intensywnie, ale nadal się denerwuje. Następnym razem zaproponuję mu EmotionAid.